SUŠENÁ ZELENINOVÁ SMĚS S RÝŽÍ - pro psy, 1 kg

Neohodnoceno

Sušená směs z 8 - 10 druhů druhů zeleniny, ovoce, hrášku a rýže. Ideální doplněk při krmení masem ( Barfování ), k vysoce bílkovinným granulím, nebo objemová složka ke krmivu u nenasytných psů. Nutná krátká tepelná úprava před podáním psovi!

119 Kč
Skladem

! K masu, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Velmi kvalitní a chutný rostlinný doplněk do krmiva pro psy !

! Z 1 kg zeleninové směsi získáte víc jak 2 kg vařené !
 

  • Obsah surovinKořen mrkve Karotky - kostky, brambory - kostky, pastyňák - kostky, toustovaný hrášek - předvařený, červená řepa - kostky, jablka - kostky, petrželová nať drcená, rýže 20%, jáhlové vločky.

Obsah živin: 12,5 % bílkovin, 1,8 % tuku, 6 % popelovin ( minerální látky ), 9 % vlákniny, 43 % škrobu.

  • Charakteristika: Vícedruhová zeleninová směs ze sušených druhů kořenové zeleniny, pohanky, jáhel a předvařených luštěnin s přídavkem rýže. Sortiment surovin se může mezi šaržemi mírně lišit, dle současné nabídky na trhu. Zelenina i rýže by měla být součástí stravy správně živeného psa a neměly by chybět v žádném psím jídelníčku. Jsou zdrojem jednoduchých sacharidů, snadno stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu.

Mnohá suchá krmiva ( granule ) a maso jsou velmi chudé na vlákninu. Mělo by ji být v krmivu cca 4 - 5 %, pokud je to pod 3 %, tak v takovém případě je zelenina s rýží pro psa už spíše nutností.

Balení: Zipové sáčky ( opakovaně uzaviratelné ) 

  •  Možnosti použití: Naše zeleninová směs s rýží je vhodná pro všechna plemena psů. Neobsahuje produkty s obsahem lepku. Nutná krátká tepelná úprava - viz. níže. Povařená směs slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte zeleninovou směs jako hlavní krmnou dávku, ani s ní nepřekrmujte, pes by mohl trpět zácpou. Mějte ji jen jako doplněk bílkovinného krmiva.

Vlhká, uvařená zelenina s rýží může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnicežraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin ... Prášek se nalepí na zeleninu a pes jej beze zbytku sežere.

Doporučujeme zvýšit chuťovou atraktivitu směsi lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

  • Způsob přípravy:  Zeleninovou směs s rýží je nutné mírně povařit a nejlépe pak i rozmixovat, nelze ji podávat v suchém stavu! Doporučuji namočit si směs do teplé vody min. na 2 hodiny. Nebo ji namočit přes noc do studené vody. V chladu do 10 °C se může máčet zelenina s rýží až 24 hodin. Vody dejte min. 2x více než směsi, tzn. na 1 kg zeleniny / 2 litry vody. Ráno namočenou směs neslévejte, přidejte případně chybějící vodu a uveďte těsně před bod varu a cca 5 minut mírně vařteZískáte tak cca 2 kg vařené zeleniny s rýží.

Pokud jste zeleninovou směs s rýží předem nenamočili, je nutné ji zvolna povařit cca 10 minut. Pokud spěcháte slejte zeleninovou směs přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a nejlépe ještě rozmixujte s trochou vody na pyré - zvýší se podsatně stravitelnost pro psa. Máte-li čas nechejte zeleninu ve vodě zchladnout a pak teprve případně rozmixujte i s vývarem - směs má tak mnohem vyšší chutnost. Zamíchejte zeleninu do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí. Pokud se rýže rozvaří, ničemu to nevadí, spíše je to pro trávení psem ještě lepší.

Zeleninovou směs můžete uvařit i v masovém vývaru a podávat po ochlazení i s ním. Opět je dobré ještě vývar se zeleninou tyčovým mixerem trochu rozmixovat - zvýší se stravitelnost. 

Pro malá plemena, starší štěňata, nebo staré psy je nutné dobře uvařenou zeleninu s rýží vždy umixovat v mixeru s trochou vody na pyré a zamíchat do masa, konzervy, či granulí.

  • Doporučené dávkování: Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že směs zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 - 150 % ( 1,5 krát )

Běžně se přidává uvařená zelenina s rýží při krmení masem do 20 % rostlinného doplňku ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Někteří chovatelá dávají 25 - 30 %. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U malých a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z objemu krmiva.

U obézních psů je možné zeleninu s rýží použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. Zeleninová směs u diety nahradí část granulí z denní dávky, nepřidává se k ní navíc! Přidává se pak 15 - 20 % vařené směsi, zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 30 % - nutno ale odzkoušet. Při větších dávkách je lepší do zeleninové směsi přidat 30 - 50 % ( max. polovinu ) vařených těstovin.

  • Skladování a spotřeba: Suchou směs zeleniny a rýže skladujte hermeticky uzavřenou v PVC sáčku a hlavně v suchu.

Spotřebujte v suchém stavu nejlépe do 8 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok. Po uvaření spotřebujte:  do 24 hodin - při teplotě do 8 °C. Do 12 hodin - při teplotě do 15 °C. Při teplotách nad 20 °C spotřebujte ihned. 

Kód Kód: 801
Kategorie: Obchod
Hmotnost: 1.1 kg